Nezařazené

Beseda Adra Klubu zdraví

Sobota 2.11.2019

Dnešní sobotou začíná modlitební týden, takže průběh dnešní bohoslužby byl trochu odlišný. I když úvodní promítání dalšího dílu seriálu Line age proběhlo klasicky. Úkoly sobotní školy na téma Nespravedlnost pod pláštěm zbožnosti nás provedl Pavel Pimek. Přemýšleli jsme o problémech spojených s bohatstvím a chudobou v kontextu většího problému, kterým byl útlak chudých ze strany bohatých.

Více >

Sobota 19.října 2019

Po minulé sobotě, kdy se naši bratři zúčastnili konference mužův krásných Luhačovicích a řada lidí využila svátečního dne k návštěvě příbuzných, se dnes modlitebna opět zaplnila. Pestrobarevné listy stromů a keřů nás opět přesvědčily o tom, že náš Pán má opravdu vkus, když něco tak nádherného stvořil. Díky za sluníčkovou a teploučkou sobotu.

Více >

Sobota 5.10.2019 – Den díkůvzdání

V očekávání krásného slunečného počasí, stejně jako tomu bylo vloni, jsme se všichni těšili na náš výjezd na chatu Pod vrchem v Hošťálkové, kde jsme si chtěli společně se sborem Kateřinice připomenout požehnání, kterých se nám od Pána dostává a uspořádat si Den díkůvzdání. Ale všechno bylo jinak – nebe se zatáhlo a drobný déšť lákal spíše zůstat doma za teplými kamny. Nicméně i přes nepřízeň počasí se společenská místnost chaty zaplnila do posledního místečka, ba ještě chybělo. To proto, že sluníčko jsme si nesli všichni ve svých srdcích.

Více >

Úkoly sobotní školy na 4. čtvrtletí 2019

V rámci studia Sobotní školy se ve 4. čvtrtletí roku 2019 zaměříme na biblické knihy Ezdráš a Nehemjáš. Jiří Moskala, autor studijních lekcí, zároveň připravil ještě i podrobnější knihu “Příběhy Boží milosti” pro ty, kteří chtějí více proniknout do poselství těchto knih. Nejde o podrobný komentář, ale spíše o bližší pohled na třináct vybraných témat, která se v těchto knihách objevují. V každé kapitole se autor snaží představit čtenářům tyto starozákonní texty jako „evangelium“ – dobrou zprávu o našem Bohu.

Modlitební setkání

Po prázdninové přestávce opět rozjíždíme pravidelná modlitební setkání

vždy ve středu v 18.30hod ve sborové místnosti modlitebny CASD

Sobota 21.září 2019

„Je nás tu jako šafránu“ prohlásila jedna naše sestra ráno při pohledu do lavic modltebny. Ale šafrán je vzácné koření, takže i my jsme v očích Božích jistě vzácni 🙂 . Nicméně s tím šafránem to nakonec nebylo tak vážné. Modlitebna se naplnila opozdilci v malé chvíli a bohoslužba mohla začít.

Spolu s Pavlem Pimkem jsme studovali sobotní školu na téma Milovat milosrdenství. Mládež s Ivou Burešovou si povídala o pomluvách, co působí v našich životech a jak se s touhou pomlouvat vypořádat. Slovíčko před kázáním nás upozornilo na blížící se chřipkové období a připodobnilo virus nemoci k našim hříchům. Připomnělo nám nezbytnost neustále znovu děkovat Bohu a chválit Ho za oběť, která z nás snímá naše hříchy. Chválit nezapomněly ani naše mládežnice, které „pokřtily“ novou pathfinderskou kytaru a zazpívaly krásnou píseň oslavující našeho Pána.

Více >

Sobota 14.9.2019

Krásné sluníčkové ráno nás dnes provázelo cestou do sborečku. Inu babí léto se skutečně vydařilo. Jako motýlci za květinou odletěly naše mládežnice za svými vrstevníky do Opavy na setkání We send. Kéž jim Pán žehná. Skupinu mladých zastupovali jen Ondra a Stázinka. Také František nám dnes dal „košem“. Ovšem nezapomněl na nás – poslal sboru krásnou povzbuzující sms. Přejeme jemu i manželce Boží požehnání na dovolené u teploučkého moře.

Více >

Sobota 7.září 2019

Nastal nám nový školní rok. Mládežníci návrat do svých tříd přežili ve zdraví a tak spolu s námi dospělými zahájili sobotu krásnou písní a upřímnou modlitbou. A stejně jako se vrátili do zajetých kolejí oni, také naše bohoslužba nabrala opět tradiční „tvář“. Nejprve jsme shlédli další díl seriálu televize Hope TV s názvem Line Age, tentokrát pojednávající o masakru Valdenských v roce 1655. Poté jsme s Květou Tyšerovou probrali další oddíl sobotní školy s krásným názvem Život podle evangelia. Mládež posílená dětmi ze sboru Kateřinice si spolu s Ivou Burešovou připomněla událost narození našeho Pána Ježíše a poté si povídala o křtu.

Více >

Sobota 31.srpna 2019

Osvěženi sborovým výletem do daleké Polabské nížiny jsme se opět všichni sešli v naší útulné modlitebně. Všichni spokojení, odpočinutí a opálení. Co naplat – prázdniny končí, škola volá, a to i ta naše sobotní na téma Služba v novozákonní církvi, kterou nás provedl Petr Chára. Mládeži se věnovala Iva Burešová a „budoucnost naší církve“ si povídala o Janu Křtiteli řešila problém stvoření versus evoluce.

Více >

Sborový výlet do Mělníka

Tam, u Mělníka – sborový výlet Iwany Petrowny
Napsal a nafotil Franta publikán Tomanec
 
 

Více >

Vítáme nového kazatele sborů Valašské Meziříčí, Kateřinice a Vsetín – Hynka Donu

Přejeme všem bratrům a sestrám požehnané dny dovolených a šťastný návrat z cest

Poslední předprázdninová beseda Adra Klubu zdraví

14. eku výšlap – Po stopách šílených krav

Zajímá vás, co znamená tajemný název posledního ekuvýšlapu? Chtěli byste vědět, co jsme zažili ? Počkejte si na nové číslo sborového bulletinu. A my nabízíme malou ochutnávku v podobě fotografií.

 

Sobota 22.června 2019

Pomalu se nám blíží prázdniny a mládežnické akce nabírají na obrátkách. Proto dnes naše mládežnice vyměnily sboreček za poslední setkání PTD (Pošli to dál), tentokrát v dětském táboře u Oder. Zůstaly nám jen menší děti, které spolu s Ivou Burešovou využily krásného slunečného počasí a šly na procházku do parku u zámku Kinských.

Sobotní školou s názvem „Co viděli v tvém domě“ nás provedl neplánovaně Petr Chára. Ujal se také vedení celé bohoslužby.

Kázáním z Božího slova nám posloužil bratr Bohumil Mroček. Zamýšlel se nad otázkou štěstí a radosti. Přepis najdete v odkazu „Kázání“.

Protože se blíží dovolené, ve středu se uskuteční poslední modlitební setkání, a to opět v 18.30hod ve sboru. Následovat bude 2měsíční pauza. Stejně tak se bude ve čtvrtek konat poslední předprázdninová beseda Adra Klubu zdraví s Anett Pavlokovou o Peru. Těšíme se na vás.

Sobota 15.června 2019 – Tenkráť na Valašsku

Tradiční setkání valašských sborů se letos konalo 15.června 2019, a jako vždy – na Damašku. Nikoliv v tom syrském, ale v Hošťálkové. Perfektní organizace byla od počátku znát – cestu nám ukazovaly umně vyhotovené tabulky ukazující správný směr. Lesní cestičkou tam, silnicí zpět. Už z dálky byla vidět mezi stromy prosvítající nová plachta zakrývající posezení pro účastníky bohoslužby pod širým nebem a teepee pro účinkující. Z obavy, že počasí bude více než slunečné a více než teplé jsme se většinou uchýlili do příjemného stínu stromů. Ale Pán nám požehnal i v této drobnosti – polojasno se ukázalo jako nejlepší řešení.

Dopolední částí setkání nás svými chválami provázelo seskupení zvané We send. Je to skupina mladých křesťanů, převážně z Církve adventistů sedmého dne, z nejrůznějších koutů republiky. Jejichž cílem je vzájemné budování vztahů,hodnot a kvality života. Chtějí přiblížit lidem, jakým způsobem se Bůh sklonil k člověku.  Setkávají se pravidelně až na výjimky každý druhý víkend v měsíci v jednom ze zúčastněných sborů CASD. A naše dvě mládežnice Nikča a Aďa se k tomuto společenství přidaly.

Kázání bratra Klody staršího objasňovalo motto celého letošního setkání – „Dveře ke štěstí se otvírají směrem ven“.

———————————————————

Hlavní myšlenky kázání:

Jan 4.kap.

Ježíš potkává u studny samařskou ženu. Ona se vyhýbá kontaktu s lidmi, nechce nikoho potkat. Ježíš v ní vidí ženu, která snila o své budoucnosti navzdory těžkému osudu. Snila o ženichovi, velké lásce, rodině. Do jejího života přišel jeden muž, potom další, a další. Každý její vztah byl plný problémů a hádek. Žila v několikerém vztahu, ale štěstí jí to nepřineslo. Byla zklamaná ze života, ze sebe. Hledala dobré věci, ale špatným způsobem. Cítí emocionální žízeň.Proč? Vždyť vše dělala podle nejlepšího vědomí. Ale nebylo to dobře. Chtěla si život užít, vychutnat. A v tu chvíli potká Ježíše. Ježíš říká – kéž bys okusila vody, kterou ti dám napít já.

Jan 3.kap.

Stejný příběh,  jen postava jiná. Nikodém vyhledá Ježíše. Je to muž, na rozdíl od ženy u studny. Je židovský kníže, není opovrhovanou osobou. Je to farizeus. Oba prožívají to samé. Oba jdou za dobrým cílem, ale špatnou cestou. Žena hledá naplnění života v citových prožitcích, Nikodém hledá štěstí ve studiu, ale nakonec dopadnou oba stejně.

„Příliš se na své štěstí zaměřujete, příliš o něho usilujete. A to není dobrá cesta.“

Jednou se ptali horolezců, kteří lezou na nejvyšší horu světa Mont Everest, proč lezou nahoru. Edmund Hillary odpověděl – ne kvůli pocitu štěstí, ale proto, že tu hora je. Chceme ji pokořit. Chceme něco vybojovat, poprat se s něčím. V důsledku toho se dostaví pocit štěstí. Ale štěstí nebylo tím prvotním záměrem.

Štěstí se získává v důsledku získávání cíle – je vedlejším produktem dosahování cíle. My se staráme o můj život, moje štěstí, moji spokojenost. To není dobře. Je nutné vidět potřeby, touhy a pocity druhých.

Nikodém byl u všech jednání a přelíčení s Ježíšem. Až se nakonec postavil na Jeho stranu. Ví, že to je ta správná cesta, to je dobré jednání.

—————————————————-

Po kázání byl čas na oběd. Sestry nám připravily několik výborných polévek a také něco sladkého. Čas jsme využili nejen k posilnění těla, ale především k popovídání s bratry a sestrami z jiných sborů, ti mladší využili lákavý chladivý bazén a mnozí v něm skončili i v šatech. Budiž jim odpuštěno, teplo bylo opravdu velké.

Odpolední část byla věnována vystoupením nejrůznějších hudebních skupin. Jejich písně, stejně jako finanční dary účastníků, byly věnovány obecně prospěšné společnosti Auxilium o.p.s. která je v regionu známá jako ojedinělý poskytovatel sociálních služeb podporujících život rodin pečujících o děti, následně osoby s nejtěžším stupněm ZP.

Do svých domovů jsme se začali rozjíždět kolem půl 6. Nutno podotknout, že akce byla opět zdařilá a Bohem požehnaná, že jsme moc rádi viděli své brášky v Kristu a podpořili dobrou věc.

Tak zase za rok !

 

 

Beseda Adra Klubu zdraví

Není k dispozici žádný popis fotky.

Informace o slavnostní konferenční bohoslužbě

V sobotu 8. června 2019 se uskuteční slavnostní konferenční bohoslužba pro tři sdružení Česko-Slovenské unie. Společné setkání bude v Brně v areálu Výstaviště Brno v pavilonu V. Slavnostní bohoslužba začne v 10 hodin a hostem bude předseda Interevropské divize církve adventistů Mario Brito.

Čas společně strávené soboty bude naplněn programem dětí, kázáním Božího slova, hudbou a představením administrátorů všech sdružení a unie. Od 14:30 bude odpolední program, kde představí svou službu oddělení církve. Zajímavé budou určitě i rozhovory s předsedy jednotlivých sdružení. V pavilonu také budou stánky s prezentacemi jednotlivých oddělení a institucí.

Pro toto zvláštní shromáždění církve je připraveno v sále 3 500 míst a dostatek dalšího prostoru pro vzájemné sdílení. V polední přestávce bude k dispozici malé občerstvení.

Areál Výstaviště Brno (BVV) je dobře přístupný městskou hromadnou dopravou a pro ty, kteří preferují vlastní dopravu, je dostatek parkovacích míst v areálu výstaviště přímo před pavilonem V (parkování je zdarma). Pro ty, kteří budou cestovat ze vzdálenějších konců našich republik, je zabezpečeno dostupné ubytování.

Chceme vás všechny pozvat na tuto jedinečnou příležitost, kdy se můžeme společně setkat k naslouchání, sdílení i společným modlitbám.

Za Česko-Slovenskou unii Církve adventistů sedmého dne Mikuláš Pavlík

 

Informace

Místo konání konference: Výstaviště 405/1, 603 00 Brno, Česká republika, pavilon V.

Čas konání: dopoledne od 10:00, odpoledne od 14:30.

Doprava městskou hromadnou dopravou v Brně z autobusového nádraží Zvonařka na výstaviště autobusem č. 84 na zastávku Velodrom (5 stanic). Nebo z hlavního nádraží tramvají č. 1 směr Pisárky na zastávku Výstaviště – hlavní vstup (5 stanic).

Doprava autem směr BVV, Výstaviště 405/1, Brno, vjezd bránou č. 4 (49°11‘4.89“N; 16°34‘55.61), pak na parkoviště k pavilonu V.

 

Ubytování

Je připravena možnost ubytování v prostorách Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví, Brno, Čichnova 982/23, 624 00 Brno, Komín.

Cena ubytování za jednu noc pro jednu osobu je 300 Kč (ČR), 11 € (SR). Děti do 6 let zdarma (je potřeba však uvést jméno a věk dítěte do příhlášky).

Součástí ubytování je povlečení, ručník, malé mýdlo a snídaně.

Nocleh lze zajistit ze 7. 6. i z 8. 6. 2019.

Parkování v objektu školy (placené, max. 100 Kč za den).

Ubytování k dispozici od 11:00; pokoje je třeba opustit do 16:00.

Platba pro ČR: číslo účtu ČSU 116 484 1011/0100 variabilní symbol: 512777.

Platba pro SR: IBAN SK94 8330 0000 0025 0034 1599, variabilní symbol: 006.

U platby je potřeba uvést do poznámky jméno a příjmení, koho se platba týká.

Obsazení pokojů bude zohledněno dle přihlášení.

V jedné buňce s vlastním sociálním zařízením a sprchou je 2 a 3lůžkový pokoj.

Přihlašování k ubytování již bylo ukončeno.

Dotazy k ubytování: Jiřina Žižková, e-mail: jzizkova@casd.cz

Konference v Brně 8.června 2019