Prodloužený víkend spojený s nádherným počasím, využilo mnoho bratří a sester ke krátkým dovoleným, či návštěvám svých příbuzných a přátel. Nebyl proto překvapivý pohled na poloprázdné lavice našeho sboru. Přejeme všem, kteří tráví dnešní sobotu jinde, požehnaný čas.

Společné shromáždění zahajovala nově zvolená vedoucí sobotní školy, mladinká, milá a vždy usměvavá, naše Jindřiška Mročková. Po úvodní chvále našeho Pána a čtení ze 121. Žalmu, předala slovo bratru Janu Petrovičovi.

Bratr Ján svou pečlivě připravenou osnovou a jasně formulovanými otázkami, které vyžadovaly jasné a stručné odpovědi, otevřel sobotní školu na téma: Jak studovat Bibli.

 

Možná máte každý den vyhrazený čas pro studium Písma, nebo naopak vaše Bible většinu týdne odpočívá na poličce. Ať je tomu tak či onak, každý z nás se může naučit studovat Bibli tak, že nás to obohatí a změní to náš život. Čtení Bible nám přináší požehnání. Ale budeme-li číst Bibli příliš rychle, povrchně a ve spěchu, může se nám snadno stát, že mnoho důležitých skutečností zcela přehlédneme. Bůh nám dal své inspirované, vzácné Slovo, abychom se o něm (a zároveň i o sobě) dozvěděli více. Když si najdeme čas, abychom viděli nepopsatelně krásný Boží charakter a to, co vše v průběhu dějin konal pro lidstvo, určitě si ho zamilujeme. Záznam jeho vztahu k člověku máme přímo v rukou, potřebujeme si však najít čas a věnovat se tomu, abychom Boha poznávali prostřednictvím čtení jeho Slova. Příklad můžeme najít v našem Pánu Ježíši Kristu, který považoval čas na modlitbě za nejdůležitější.

„Nestudujme Bibli nikdy bez modlitby. Jedině Duch svatý nám může ukázat důležitost věcí, které můžeme snadno pochopit, a zabránit tomu, abychom nepřekroutili nesnadno pochopitelné pravdy.“ Zapisování si důležitých myšlenek a poznatků při čtení Bible nám může pomoci zpomalit naše myšlenky, přemýšlet o Božím slově.

Existuje mnoho způsobů studia Bible. Můžeme postupovat verš po verši, věnovat se jednotlivým kapitolám či knihám nebo studovat určitá témata, případně slova. Při studiu můžeme používat konkordanci, biblický slovník nebo nějakou studijní příručku. Naše zjištění si můžeme obohatit i čtením duchovních knih. Při studiu Písma je důležité i vzájemné sdílení toho, co jsme se naučili.

Kázáním z Božího slova nám posloužil bratr Jiří Kloda ze sboru Vsetín. Jeho audio záznam najdete na našem webu pod odkazem KÁZÁNÍ.